ZÁKLADNÁ ŠKOLA KOŠICE, HANISKA 290

Už po druhý rok sme sa zapojili do tejto celonárodnej kampane ,,Do školy na bicykli“. Každý deň sme s radosťou vstávali a išli do školy či už na bicykli, alebo kolobežke. Na našu bezpečnosť dohliadali aj policajti z blízkej Čane, ktorých sme v rámci kampane oslovili. Niekedy nás priviedli až pred budovu školy.
Školský parlament poctivo zapisoval všetkých bicyklistov či kolobežkárov, viedol si ich evidenciu. Na školskom dvore každým dňom pribúdali bicykle a bicykle. V prvom týždni nás bolo menej, ale po úvodnom rodičovskom združení nás pribudlo nasledujúci týždeň omnoho viac.
Na základe Vášho nápadu sme zrealizovali aj my ,,tzv. kartu Petra Sagana“, ktorú sa rozhodol pedagogický zbor akceptovať a žiaci si ju tak môžu vymeniť za zlú známku resp. zabudnutú domácu úlohu. V posledný deň, teda v piatok 30.9.2016 sa celá akcia ukončila krásnou cyklistickou prechádzkou po našej obci za pekného slnečného počasia. Bolo nás presne 101 bicyklistov, teda takmer 50% žiakov z celej školy. V rámci obce sme pripravili aj krátku informáciu o tejto akcii a vyzvali sme občanov, aby nás podporili potleskom a milými slovami. Spoločnú fotografiu z akcie prikladáme v prílohe. Už teraz sa tešíme na budúci rok.