ZÁKLADNÁ ŠKOLA BORSKÝ MIKULÁŠ, ZÁHORÁCKA 919

My, v Základnej škole Borský Mikuláš sme sa s veľkou radosťou zapojili do celonárodnej kampane „Do školy na bicykli“, pretože bicykel je neodmysliteľným dopravným prostriedkom našich žiakov i učiteľov školy v našej dedine.
Vyzvali sme všetkých žiakov i zamestnancov našej školy, aby počas dní 19.-30.9.2016 chodili do školy na bicykli. Samozrejme, aby sme povzbudili žiakov v pravidelnom dochádzaní na bicykli – pripravili sme im kartičku Petra Sagana. Aby získanie kartičky nebolo až také jednoduché, tak museli za tých 10 dní, prísť minim. 7-krát na bicykli, samozrejme s povinnou cyklistickou prilbou. Žiaci, ktorí kartičku získali, ju môžu použiť na odmietnutie jednej známky z ľubovoľného predmetu. Každé ráno pracovala dopravná hliadka – naši triedni učitelia, ktorí monitorovali počet cyklistov.
S radosťou konštatujeme, že za týchto 10 dní trvania akcie, prišlo do školy na bicykli viac ako 1350 bicyklov, na čo sme hrdí, pretože, aj keď bolo poobedie slnečné, ráno bolo „drsné“, niekedy museli absolvovať cestu na bicykli aj pri 7 stupňoch. Bicyklovanie sme si zdokumentovali rannou spoločnou fotografiou pred školou na asfaltovom dopravnom ihrisku.
Teší nás, že spomedzi našich 290 žiakov, denne chodilo do školy na bicykli v priemere okolo 140 žiakov, o čom svedčia aj naše stojany na bicykle, ktoré boli vždy preplnené. Týmto sme poprosili aj pani riaditeľku, aby do budúcna pripravila väčšie priestory na odkladanie bicyklov, pretože veríme, že naši žiaci budú aj naďalej chodiť na bicykli do školy, pretože všetci vieme, že bicyklovanie je zdravé, rýchle a neznečisťuje životné prostredie.
Dobicyklovania