GYMNÁZIUM ŽILINA, VARŠAVSKÁ CESTA 1

V dňoch 19.9. -30.9. sa naši GVARZÁCI rozhodli, že budú používať o dve koliečka navyše a do školy budú jazdiť na bicykli. Ranný chládok prebral každého z nás (hlavne tých, ktorí šli dole kopcom) a po obede nám zas tiekol pot po čele z vysmiateho slniečko. Nikomu to nevadilo a niektorí si dávali aj víkendové koliečka navyše. Ráno pomaly dochádzali do školy cyklisti a postupne sa chodili zapisovať ku školskému koordinátorovi. Žltý dres sem bohužiaľ neudeľovali, ale víťaza potešila Karta Petra Sagana, ktorou si môže zlepšiť prospech škole.
Keďže nie každého študenta pustili rodičia na kľukaté, divoké cesty v žilinskom kraji, vymysleli naše pani učiteľky aj aktivitu pre žiakov, ktorí nemôžu dochádzať na bajku do školy. Do súťaže sme sa tak mohli zapojiť aj mimo školy a to tak, že sme mali vyhlásené 2 aktivity: 1. najviac najazdených kilometrov za jeden deň a 2. aktivita bola, kto najviac počas akcie najazdí kilometrov. Všetko sme si zdokumentovali v mobilnej aplikácií „endomondo“, ktorú sme pani učiteľke ukázali, poprípade uverejnili na fecebooku v našej udalosti: Do školy na bicykli.
Padali tu vzdialenosti 2 km, 5 km, 15 km, 50 km a dokonca jeden krát aj 100 km. V prvý deň jedného nášho študenta napadlo, že musí každú svoju jazdu nejako zaznamenať, tak sa každý jeden deň ráno pred odchodom odfotil… nazval to #10project (tj. 10-dňový projekt). Každý jeden raz sa snažil tváriť inak a zjavne mu to aj celkom vyšlo.