CELONÁRODNÁ KAMPAŇ #DSNB 13.-31.5.2019

Mesiac 💕 #MÁJ je už tradične mesiacom 🚴‍♂️ cyklistickej dopravy. Dospelí odštartujú svoju celoslovenskú kampaň 🤗 Do práce na bicykliuž v úvode mája, no tá #naša celoslovenská #cyklokampan určená práve pre Vás 👩‍🎓žiačky, 👨‍🎓žiaci, 👩‍🏫študentky a 👨‍🏫študenti začína 13.5.2019! Kampaň #doskolynabicykli – #skolapriatelskakbicyklompotrvá až do 31.5.2019 a do ktorej sa môžu zapojiť všetky materské, základné, ale aj stredné školy.

🚨 POZOR 🚨
REGISTRÁCIA ZAČÍNA UŽ BUDÚCI TÝŽDEŇ

Riaditelia, prípadne školský cyklokoordinátori môžu Vašu školu registrovať v termíne od 6. – 31.5.2019 na oficiálnej web stránke cyklokampane 👉 http://doskolynabicykli.eu/registracia-do-celonarodnej-kampane-do-skoly-na-bicykli-2019/ 👈

Prečo by sa mala Vaša škola zapojiť tento rok do celoslovenskej kampane Do školy na bicykli
Ukážte tak, že aj Vy sa chcete pohybovať zdravo a ekologicky do svojich škôl.

UPRAVILI SME SÚŤAŽNÉ KATEGÓRIE 👌
Keďže kampaň je zameraná na podporu vzniku bezpečnej cyklistickej a pešej infraštruktúry v okolí škôl.

🥇 Prvou súťažnou aktivitou je spoločný happening, ktorý škola zrealizuje v spolupráci s obcou.

🤔 Pomôcka pre Vás : môže sa jednať o deň kedy sa k žiakom na bicykli či kolobežkách pripoja zamestnanci mesta či obce, prípadne inú aktivitu, ktorá spojí školu a obec v podpore ekologickej dopravy.

🥈 Druhou, už tradičnou aktivitou je evidovanie jázd výmenou za 🍀zelenú kartu Peter Sagan. Škola s najlepšou dochádzkou žiakov na bicykli či kolobežke má možnosť získať zaujímavé ceny.